Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

CO2 Ampel - komerčně prodávaný open-source monitor CO2TiskKomerčně prodávaný produkt, který je ale kompletně open-source opravdu člověka potěší. Jedním z takových produktů je CO2 Ampel. Deska s CO2 čidly SCD30 nebo SCD41, mikrokontrolérem Microchip ATSAMD21 a čtyřmi RGB LEDkami indikující koncentraci CO2 v místě měření.

Na desce 5x5cm s výškou 2cm najdete mikrokontrolér ATSAMD21, který se stará o kompletní komunikaci a je také podporován v Arduino. CO2 Ampel může být osazen buď čidlem SCD30 nebo SCD41. Na základě meřené koncentrace CO2 se rozsvítí čtyři adresovatelné RGB LEDky.S předinstalovaným firmware jsou hodnoty nastaveny takto:
do 599 ppm -> modrá
600 to 799 ppm -> zelené
800 to 999 ppm -> žlutá
1000 to 1199 ppm -> červená
1200 to 1399 ppm -> blikající červená
1400 ppm and higher -> červená blikající + buzzer

CO2 Ampel je dostupný v několika verzích lišící se konktivitou - pouze LED a USB (USB-C) nebo LED, USB, Wi-Fi nebo LED, USB, LoRa nebo LED, USB, Wi-Fi a LoRa.

CO2 Ampel můžete zakoupit na německém e-shopu https://shop.watterott.com/CO2-traffic-light-carbon-dioxide-sensor

Dokumentace je dostupná na https://learn.watterott.com/breakouts/co2-ampel/

A github najdete na https://github.com/watterott/CO2-Ampel


Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,906,849 návštěv