Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Prodejci doporučují: 19 tipů na dárky pod vánoční stromečekTisk

Oslovil jsem několik českých distributorů a výrobců elektroniky zda by chtěli vybrat, dle jejich uvážení, pět výrobků, které by si lidé určitě měli koupit.
A tady jsou, je jich 19 a v článku najdete například výukový dům s Arduino, robotickou žábu, hodiny, ESP vývojové desky nebo třeba robota ve tvaru auta.HWKITCHEN
Keyestudio chytrý domeček pro Arduino - STEAM DIY výukový kit
Chytrá řešení pro dům a zahradu jsou bezesporu trendem dnešní doby. Komu by se nelíbila představa, že leží doma na pohovce a ovládá všechny věci v domě jednoduše z mobilního telefonu! Co třeba ovládat světla v domě, nastavovat teplotu místností, zapínat zavlažování a další užitečné věci. Tohle by člověku usnadnilo život. Technologie chytrého domu může řešit i spoustu automatizovaných procesů například pro samočinné zatahování závěsů, rozsvěcení světel podle pohyb osob, automatické zabezpečení místností v noci a další věci co usnadní život.
Odkaz na stránky: https://www.hwkitchen.cz/keyestudio-chytry-domecek-pro-arduino-steam-diy-vyukovy-kit/


Pico:ed - mikropočítač pro výuku programování s RP2040
Picoed je deska ve stylu microbit ale osazená výkonným a nekompromisním čipem RP2040, který je podporován multiplatformními vývojovými prostředími C/C++ a MicroPython. Deska využívá pro svou činnost dvoujádrový procesor ARM® Cortex®-M0+ s 264 KB RAM. Přední strana desky Pico:ed obsahuje podobně jako deska microbit dvě tlačítka a maticový displej 7x17 LED, který využijete pro zobrazování různé grafiky nebo textu. Na zadní straně je konektor USB Micro, JST pro napájení, tlačítko BOOTSEL, LED a buzzer. Pico:ed má také stejný hranový konektor jako micro:bit, což umožňuje připojení kroko svorek, rozšiřujících modulů, jako jste zvyklí z používání microbit.
Odkaz na stránky: https://www.hwkitchen.cz/picoed-mikropocitac-pro-vyuku-programovani-s-raspberry-pi-rp2040/


Keyestudio DIY robotický chodící žabák kompatibilní s Otto DIY
Stavebnice je založena na klonu Arduino Nano od Keyestudio, které je kompatibilní s Arduino IDE i Mixly Block Coding pro grafické programování. Robot je vybaven i Bluetooth modulem, který umožňuje bezdrátovou komunikaci s mobilní aplikací. Robota můžete z aplikace pohodlně ovládat a nebo s ním rovnou chodit. Napájení robota zajišťuje silný zdroj pro dva akumulátory 18650. Chodícího robůtka tak můžete v klidu rozšiřovat i o další serva nebo elektronické moduly a vše bude spolehlivě fungovat. Dlouhou životnost zajistí serva s kovovými převody.
Odkaz na stránky: https://www.hwkitchen.cz/keyestudio-diy-roboticky-chodici-zabak-otto-diy/


Keyestudio PLUS USB-C kompatibilní s Arduino UNO R3
Keyestudio PLUS je vylepšená verze desky Arduino UNO R3, se kterou je plně kompatibilní. Keyestudio PLUS disponuje navíc spínaným zdrojem pro větší zátěže, větším počtem konektorů, přepínačem mezi 5 V a 3,3 V, dalšími analogovými vstupy a také stále více populárním konektorem USB-C!
Odkaz na stránky: https://www.hwkitchen.cz/keyestudio-plus-usb-c-kompatibilni-s-arduino-uno-r3/


Keyestudio Piano modul s TTP229 pro micro:bit
Piano modul pro micro:bit zpestří váš vstup do světa programování! S tímto modulem si během chvilky vytvoříte nevšední mini piano a ještě se u toho naučíte základy programování!
Microbit piano tvoří 13 kláves (8 žlutých a 5 černých), které dohromady pokrývají rozsah 1 oktávy. Hudební nástroj je tak akorát velký, že prsty pěkně pasují na jednotlivé klávesy a tak se dá na toto mikrobití piano opravdu něco zahrát.
Odkaz na stránky: https://www.hwkitchen.cz/keyestudio-piano-ttp229-modul-pro-micro-bit/LASKARDUINOSunFounder Bionic robot LIZARD
Tato roztomilá výuková sada ve tvaru ještěrky se zaměřuje na populární open source platformu – Arduino. Pomocí této stavebnice se můžete naučit znalosti mechaniky a programování robotických zařízení.
Kromě toho, že se naučíte programovat, pobavíte se také tím tím, že si sami postavíte docela cool biorobota.
Odkaz na stránky: https://www.laskarduino.cz/sunfounder-bionic-robot-lizard--stavebnice/


LCR-T4 Automatický tester měřič RLC , ESR a polovodičových součástek
Srdcem celého testeru je procesor ATMEGA 328. Pro zobrazení naměřených veličin slouží velký a přehledný grafický displej se zeleným podsvícením.
Tento tester je plně automatický a nevyžaduje žádné přesné zapojení měřené součástky. Je nutné pouze dodržet zapojení součástky do rozdílných pozic. Pozice jsou označeny na desce nápisy: 1 2 3 1 1 1 1. Horní a spodní řada pozic na patici jsou spolu spojeny paralelně. Měřenou součástku lze, v případě dvou vývodů, zapojit mezi 1 a 2, 1 a 3, nebo 2 a 3. Tranzistor lze zapojit jakkoli do pozic 1,2 a 3. Měřící přístroj si sám ověří typ a polaritu součástky. Měření se spustí stiskem modrého tlačítka.
Odkaz na stránky: https://www.laskarduino.cz/lcr-t4-automaticky-tester-meric-rlc-esr-a-polovodicovych-soucastek/


Aneng AN8008 digitální multimetr
Velmi malý (kapesní) multimetr, který ve velkém rozsahu měří odpor, napětí, proud, frekvenci i kapacitu.
Odkaz na stránky: https://www.laskarduino.cz/aneng-an8008-digitalni-multimetr/


LaskaKit LBot - stavebnice robota
LaskaKit LBot je stavebnice programovatelného robota určená nejen pro děti, ale pro všechny, kteří s programováním podobných zařízení začínají. Díky jeho jednoduché konstrukci, volbě použitých dílů a našeho návodu je jeho sestavení hračkou a zvládnou ho i děti. Je postaven na velmi oblíbené platformě Arduino, konkrétně Arduino NANO s mikrokontrolerem Atmega328P. Software se vyvíjí stejně jako pro ostatní Arduina v programu Arduino IDE. Pro programování je tedy k dispozici nepřeberné množství knihoven, kódů, příkladů a informací, že programování bude hračka a zábava. Všechny základní příklady pro snadný začátek s programováním máme také zpracovány v našem návodu.
Odkaz na stránky: https://www.laskarduino.cz/laskkit-lbot-v1-0-stavebnice-robota/


SunFounder robotické auto PiCar-4WD, stavebnice
Robotické auto PiCar-4WD je velmi cool robotická stavebnice založená na vývojové desce Raspberry Pi navržená pro začátečníky i profesionály. S tříkanálovým modulem sledování čáry a ultrazvukovým modulem může auto realizovat vyhýbání se překážkám, sledování čáry, sledování objektu, detekci útesů. Jako další podporuje měření rychlosti, výpočet ujetých kilometrů atd. Díky propracované konstrukci je jeho sestavení velice jednoduché a zvládne ho prakticky každý.
Odkaz na stránky: https://www.laskarduino.cz/sunfounder-roboticke-auto-picar-4wd--stavebnice/VOKOLONeopixSegment diy kit
Kompletní sada na výrobu krásných hodin z RGB LED. Hodiny jsou řízení z Arduino Nano a k přesnému měření času slouží RTC modul. Stavebnice navíc obsahuje i senzor osvětlení a tak můžete jednoduše regulovat jas.
Odkaz na stránky: https://www.vokolo.cz/neopix-hodiny-diy-kit/


Pájecí deska 230V 300W
Vyhřívaná deska pro rychlé (od)pájení smd součástek. Maximální teplota cca 250°C a je dosažena asi za 30s od zapnutí.
Odkaz na stránky: https://www.vokolo.cz/hot-plate/


DPS pravítko - PCB ruler
Pravítko pro každého pravého bastlíře. Na pravítku kromě stupnice v cm a palcích najdete i velikosti a označení nejpoužívanější smd pouzder součástek, síly vodičů i cest. Nebo i praktický malý úhloměr. V délce 15cm, 25cm a 4cm jako přívěšek na klíče.
Odkaz na stránky: https://www.vokolo.cz/dps-pravitko-pcb-ruler/


Digitální termostat W3001
Digitální termostat pro topení i chlazení. Výstupní vodiče spíná relé, nepřivádí napájení na výstup.
Dlouhým stiskem šipky ∧ zvolíte nastavení počáteční teploty.
Dlouhým stiskem šipky ∨ zvolíte nastavení koncové teploty.
Odkaz na stránky: https://www.vokolo.cz/digitalni-termostat-xh-w3001/RPISHOPRaspberry Pi 400 computer kit EU
Díky čtyřjádrovému 64bitovému procesoru, vestavěné Wi-Fi, výstupům pro dva displeje a bezproblémovému přehrávání 4K videa je Raspberry Pi 400 kompletní osobní počítač zabudovaný do kompaktní klávesnice.
Raspberry Pi 400 je ideální pro procházení webu, vytváření a úpravy dokumentů, sledování videí a učení se programování pomocí desktopového prostředí Raspberry Pi OS.
Odkaz na stránky: https://rpishop.cz/s-raspberry-pi/3153-raspberry-pi-400-computer-kit.html


CrowPi2, Raspberry Pi laptop
Vzdělávací laptop fungující na Raspberry Pi na kterém se naučíte základy programovaní, funkce senzorů a třeba i projekci předmětů pomocí senzorů do světa Minecraft Pi Edition.
Odkaz na stránky: https://rpishop.cz/vyukove-notebooky/3467-850-crowpi2-raspberry-pi-laptop.html#/137-barva-stribrna/207-typ_kitu-basic_kit


Makeblock mBot2
Robot z rodiny nejpopulárnějších vzdělávacích robotů na světě. Umí se vyhýbat překářkám v postaveném bludišti nebo jezdit po čáře a u toho plnit přidělené úkoly, a dokonce se může díky CyberPi a chytré kameře naučit i rozpoznávat objekty! A když budete mít robotů více, mohou si spolu zahrát třeba robotí fotbal!
Odkaz na stránky: https://rpishop.cz/makeblock/3569-makeblock-mbot2-6928819512115.html


M5Stack Core2 ESP32 IoT vývojová sada
Mikročipem je ESP32 D0WDQ6-V3 a má dvoujádrové procesory Xtensa® 32-bit 240Mhz LX6, které lze řídit samostatně. Standardem je podpora WiFi a Bluetooth. Zahrnuje také integrovanou 16MB Flash, 8MB PSRAM a USB-C rozhraní pro nabíjení, stahování programů a sériovou komunikaci. Dále v modulu najdeme 2,0palcovou integrovanou kapacitní dotykovou obrazovku, vibrační motor, slot pro SD kartu, reproduktor, RTC modul pro zajištění přesného času a integrovaný zelený LED indikátor upozorňující uživatele na stav baterie. Správa napájení je zajištěna čipem AXP192, který dokáže efektivně řídit spotřebu energie modulu. Kapacita baterie byla zvýšena na 390mAh, což umožňuje napájet modul déle než to bylo u předchozí verze. 3 ikony na displeji jsou programovatelná kapacitní tlačítka. V modulu je také malá rozšiřující deska s 6ti osým IMU senzorem a mikrofonem.
Odkaz na stránky: https://rpishop.cz/m5stack/3066-m5stack-core2-esp32-iot-vyvojova-sada.html


MAKERphone Ringo, DIY mobilní telefon, černý
Makerphone Ringo je plně funkční mobilní telefon pro všechny kutily a bastlíře ve věku od 11 let. Můžete s ním telefonovat, psát esemesky kamarádům nebo mámě, přehrávat na něm hudbu nebo hrát hry! Těšte se, až otevřete krabičku s elektronickými komponenty, ze kterých během několika hodin sestavíte podle tutoriálu na webu Circuitmess vlastní mobil. Během sestavování a pájení se přiučíte tomu, jak fungují rezistory, čipy a počítače. Staňte se tvůrcem a ne jen pouhým konzumentem!
Odkaz na stránky: https://rpishop.cz/circuitmess/2202-makephone-ringo-diy-mobilni-telefon-cerny.html

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,136 návštěv