Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Jak zkopírovat program z jedné Arduino desky do druhé?TiskV jedné Arduino desce máte funkční program a chtěli byste jej použít i do jiných desek? Původní program ve vašem počítači ale chybí! No, nedá se nic dělat - v tomto návodu od Martina Bláhy se dozvíte, jak takový program z jednoho Arduino zkopírovat do druhého.

Martin uveřejnil svůj návod v komunitě Aquaduino CZECH Arduino na facebooku.

K takovému zkopírování použijete program avrdude, ten vám umožní z připojené Arduino desky zkpírovat program a zároveň ho nahrát do jiné Arduino desky.
Jen si dejte pozor, aby to byla deska se stejným mikrokontrolérem a stejnou verzí bootloaderu!

Martin sepsal návod na svém webu. PDFko najdete na tomto odkazu.
https://www.elektronek.cz/avr/arduino-prenos-programu.pdf

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,747 návštěv