Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

BeanCounter - počítejte součástky v pásku rychle a spolehlivě.TiskMáte pásek s desítkami součástek a potřebujete je přepočítat? Ano, stačí vám pravítko a změřit počet součástek na určité délce, ale spolehlivé a rychlé to určitě není.
Mrkněte na projekt BeanCounter - projekt, který měří počet součástek, které projdou skrze optickou bránu.

Na github projektu najdete jak schéma a desku v eagle CAD, tak i testovací program napsaný v Arduino IDE.
Projekt je založen na ATtiny861-10MU a ten kromě ovládání sedmisegmentového displeje měří i průchod skrze optickou bránu tvořenou z IR LED a IR fototranzistoru.

Projekt je dostupný na github a pravidelně aktualizován - ještě zde není finální verze.
https://github.com/NPoole/BeanCounterUpozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
7,471,017 návštěv