Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Termostat s mikrokontrolérem ATmega32/ STM32F4 a webovým rozhraním/Thermostat with ATmega32/ STM32F4 and web interfaceTisk


Možná jste pohodlní a chcete vše ovládat jednoduše ze svého počítače či tabletu nebo je potřeba ovládat zařízení vzdálené několik kilometrů daleko. Existují různá řešení, ale v dnešní době se stále častěji připojují zařízení do sítě LAN, ke kterým je možné přistupovat i z internetu. Právě o jednom takovém zařízení bude řeč v následujícím článku.
Takto začíná popis velmi zajímavého projektu.
Narrow využil mikrokontrolér ATmega32, který propojil s ethernet modulem ENC28J60 skrze SPI.
Tento modul obsahuje webový server, jednoduchou konfiguraci přes webové rozhraní, zabezpečení heslem a podporuje velké množství protokolů (ARP, UDP, TCP, ICMP, Telnet, TFTP, DHCP, HTTP, SNMP, SMTP).
K mikrokontroléru je připojeno teplotní čidlo DS18B20 a hodiny reálného času (RTC) DS1307. Údaje jsou posílány (přes UART) do druhého mikrokontroléru ATmega32, který zajišťuje obsluhu TFT LCD SSD1289.
Ke stažení je návrh DPS v Eagle and firmware mikrokontroléru pro LAN i LCD_TFT.

http://zavavov.vzap.eu/cz/elektrotechnika/projekty/nevstavejte-z-kresla-a-ovladejte-treba-tabletem-webovy-server-s-mikrokontrolerem-atmel-a-realizace-termostatu/


Autor udělal i druhou, lepší, verzi s STM32F4 Discovery. Nová verze termostatu umožňuje:
Měření teploty a vlhkosti
Spínání relé podle nastavené teploty
Nastavení týdenního programu
Měření teploty bezdrátovými senzory
Ovládání dotykovým displejem, webovou stránkou nebo android aplikací
Zobrazení teplot a vlhkosti v grafech

Další informace naleznete zde: http://zavavov.vzap.eu/cz/elektrotechnika/projekty/pohodlnost-nadevse-programovatelny-pokojovy-termostat-s-webovym-rozhranim/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,934,485 návštěv