Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Počítejte automobily, chodce, kola a připojte se do světové sítě monitorující provozTiskCelosvětových projektů, do kterých se může člověk zapojit, je opravdu hodně. Můžete například monitorovat kvalitu vzduchu ve vaší lokalitě a data odesílat na Sensor.Community. Kromě toho ale můžete i monitorovat chodce, automobily a kolaře ve vaší ulici a přispět tak těmito vzácnými informacemi. A stačí k tomu Raspberry Pi a kamera.Nejprve pár informací o sensor.community: je to celosvětová databáze ukládající kvalitu ovzduší (teplota, vlhkost, tlak, prašnost, hlučnost etc) od jednotlivých amatérských meteostanic.

Postavit si takovou základní meteostanici není nic složitého a sensor.community poskytuje velmi detailní návod, jak jí postavit a připojit se do sítě.

A teď k tomu monitoringu automobilů, kol a chodců. Twitterový profil @sensorvzduchu zmínil tento velmi zajímavý projekt nazvaný Telraam.Momentálně je největší komunita v Belgii, což lze vidět z mapy níže.Teleraam dokáže bezproblémů běžet na Raspberry Pi a navíc k tomu stačí kamera. Na githubu projektu mají velmi slušně zpracovanou dokumentaci a tak byste se tam měli dozvědět všechno potřebné.

Ke zpracování z kamery pak stačí mít nainstalován Python, OpenCV, Numpy a Pandas.

Další informace naleznete na https://telraam.net/en/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,425,481 návštěv