Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Zajímavost z twitteru, kterou ale zatím nekoupíte.TiskNa twitteru najdete spoustu a spoustu zajímavých různých vývojových desek a modulů. Jedním takovým je třeba výrobek od Yong Xiang Xu. Vyrobil miniaturní desku o velikosti 24x18mm s ESP32-C3 a čipem pro LoRa komunikaci.

Tato miniaturní deska bude nejspíš k dispozici s čipy pro frekvence 433 MHz, 868 MHz, 915 MHz a 2.4 GHz. Desku tak může zakoupit jakýkoliv bastlíř na celém světě, protože si vždycky najde typ, který je v jeho státě povolen.

Takhle malá deska nemá jen ESP32-C3, čip podporující Wi-Fi a Bluetooth konektivitu, a LoRa, ale navíc i nabíjení ze solárního panelu, který může být připojen - maximální parametry panelu ale zatím nejsou známé.

A i přesto tam ubylo místo na připojení dalších desek s UART sběrnicí a I2C. Připojit tak můžete čidla teploty, vlhkosti, CO2, koncentrace prachových částic a další. A když UART nebo I2C nevyužijete, tak je můžete využít jenom jako klasické GPIO.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,351,594 návštěv