Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Postavte si vlastní sekačku. S Raspberry Pi.TiskPostavit si meteostanici, multimediální centrum, kameru, to všechno jsme tu už měli. Ale postavit si vlastní sekačku*, tedy ještě ne.
*Vlastní sekačku je myšleno - zneužití mechanické části a nahrazení elektroniky za jinou.

Youtuber Clemens Elflein zveřejnil kompletní video, jak rozebral sekačku na trávu YardForce Classic 500. Vyndal z ní elektro střeva a nahradil je vlastní deskou s jednodeskovým počítačem Raspberry Pi.

Na RPi nahrál operační systém Ubuntu, nakonfiguroval a voila, funkční sekačka je na světě.

Video je jenom částí celého projektu OpenMower, do kterého se můžete zapojit i vy.na githubu (https://github.com/ClemensElflein/OpenMower) je dostupný jak hardware (schéma, popis), tak i softwarová část. Sice je tam ještě spousta práce, ale pokud vás projekt zaujal, určitě se můžete na projektu podílet.

Před a Po


Stránky projektu: https://x-tech.online/
Github: https://github.com/ClemensElflein/OpenMower

Video: https://www.youtube.com/watch?v=_bImqD-pQSA

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,423,808 návštěv