Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Neověřená informace o ESP32-C5. První RISC-V s podporou Wi-Fi 6 pro 2.4 a 5 GHz.TiskDostal se ke mě odkaz na čínskou stránku zmiňující ESP32-C5. C5? Co to je?
Následující informace nelze nezávisle ověřit, protože jsem je našel pouze na této čínské webstránce.
ESP32-C5 by měl být první SoC (System-on-Chip) s jádrem RISC-V podporující Wi-Fi 6 v pásmech 2.4 GHz a 5 GHz.

Co je Wi-Fi 6 (IEEE 802.11ax)? Je to relativně nový standard, který dovoluje na stávajících pásmech 2.4 a 5 GHz dosáhnout vyšší rychlosti (modulace signálu - 1024-QAM) a také disponuje lepším zabezpečením (WPA3).

ESP32-C5
C5 je založena na 32bit jádro RISC-V a disponuje 2.4/5 GHz dvoupásmovou Wi-Fi 6 a Bluetooth 5 (BLE). Podle stránky by měla být cena velmi přiznivá a vhodná tak pro IoT aplikace.

Původní zdroj: https://mp.weixin.qq.com/s/JQGdBvlf_54l-4Kb3nnP1g

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,361,545 návštěv