Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Konec spekulací. ESP32-C5 oficiálně oznámeno. První ESP32 s podporou Wi-Fi 6 v pásmech 2.4 a 5 GHz.TiskVypadalo to jako neověřitelná zpráva, která vzbudila rozruch v bastlířské komunitě. ESP32 s podporou Wi-Fi 6 na 2.4GHz i 5 GHz?
Jakože cože?
Dnes už víme, že je tato informace oficiálně potvrzená. Espressif Systems pracuje na ESP32-C5 - ten je založen na jádře 32b RISC-V a podporuje standard Wi-Fi 6 v pásmech 2.4 GHz i 5 GHz!

Bohužel dalších informací se moc nedočkáme, navíc ty, které jsou dostupné, jsou pouze v čínštině.

ESP32-C5 Chip Highlights
- Equipped with 32-bit RISC-V processor
- Integrated 2.4/5 GHz dual-band Wi-Fi 6 and Bluetooth 5 (LE)
- Optimizing cost and power for ultra-low-power IoT devices with permanent battery life
- With high connection reliability and perfect security mechanism
- Software supported by Espressif's mature IoT development framework ESP-IDF
- Extended support for slave mode, can be connected with external host MCU through USB and SDIO interface, and provide wireless connection function
Zdroj: https://www.espressif.com/zh-hans/news/ESP32-C5_short

Další zmínka o ESP32-C5 je ještě na této stránce, opět jenom v čínštině a obsahuje, zatím, jem odkaz na informaci od Espressif https://lang-ship.com/blog/work/esp32-series/. Předpokládám ale, že se bude článek pravidelně aktualizovat.
Z diskuzí plyne, že by čip mohl být dostupný někdy v příštím roce.

Espressif už minulý rok slíbil ESP32-C6, také s podporou Wi-Fi 6, ale pouze v pásmu 2.4GHz. O C6 zatím není ani vidu ani slechu. Můžeme tak předpokládat, že C5 bude mít vyšší prioritu a možná se vývoj C6 už úplně zařízl.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,348,345 návštěv