Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Open source projekt elektroniky ke kameře s FPGA a USB 3.0TiskKamery dnes koupíte na každém kroku, ale pokud chcete něco hodně výkonného, bude vás to stát opravdu hodně peněž. Gaurav si navrhl elekroniku ke kameře s FPGA a USB3.0 kontrolérem a je tak schopný přenést třeba 8k video s frekvencí 30 fps. Nebo video s rozlišením 640x480px ale s frekvencí 3000 fps.

Celá elektronika se skládá ze třech DPS - jedna s FPGA, druhá se senzorem obrazu a třetí s USB 3.0 kontrolérem.Gaurav použil FPGA Lattice Crosslink NX LIFCL-40 in 256caBGA a na desku také přidal RAM paměť 2x 16 MB. Jako výstup z kamery slouží USB-C konektor, na který je připojen superrychlý CYUSB3014 USB 3.0 kontrolér. Díky této kombinaci tak může uživatel vytáhnout velké množství dat, které neztrácejí na kvalitě kvůli kompresi. Nebo jich může posílat hrozně moc :-)
Dle informací z githubu může přenést až 3.6Gbsps. To znamená, že může teoreticky přenést až 880 MPx za sekundu, což se rovná 8k rozlišení s frekvencí 30 fps. Nebo 3000 fps s rozlišením 640x480.

Jako senzor obrazu použil čip IMX290, ale díky stejnému footprintu může být deska osazena také IMX327 nebo IMX462.

Na tuto desku je možné připevnit C objektiv, k tomu si Gaurav navrhl ve Fusion 360 redukci.Gaurev zveřejnil kompletní hardware navržený v Altium Designer na svůj github a navíc na firmwaru neustále pracuje, což jde vidět z časů aktualizací.

Github: https://github.com/circuitvalley/USB_C_Industrial_Camera_FPGA_USB3
Web: https://www.circuitvalley.com/2022/06/pensource-usb-c-industrial-camera-c-mount-fpga-imx-mipi-usb-3-crosslinknx.html

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,351,127 návštěv