Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Regulovatelný zdroj napájený z akumulátoru ParksideTiskMít přenosný regulovatelný zdroj napájený z akumulátoru není vůbec špatný nápad. Výhodou může navíc být, že je napájený z akumulátoru, který můžete použít kdekoliv jinde - třeba pro vrtačku značky Parkside (Lidl).
DPS3005 a jeho výkonnější varianty jsou velmi často používané, umožńují jednoduše měnit výstupní napětí a navíc mají několik ochran (přepětí, nadproud aj).

O jednom takové zdroji jsem tu už psal Regulovatelný zdroj na baterky, ten ale postrádá tu výhodu univerzálnosti.
Jednoduše: Dneska nepotřebuju vrtačku, tak použiju tu baterku k regulovatelnému zdroji do dílny.A aby to celé bylo "hezké", hodila by se 3D tiskárna. Na ní můžete vytisknout jak krabičku s držákem pro akumulátor Parkside, tak i pro regulovatelný zdroj DPS3005 (nebo podobné varianty).

Co všechno k tomu potřebujete a jaký je postup montáže najdete na https://www.printables.com/cs/model/267414-power-supply-for-parkside-x20v-battery

Děkuji Romanovi za tip.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,767,245 návštěv