Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Jak jsem si na střeše postavil solární elektrárnu.TiskJestli nějaké období můžeme nazývat solárním boomem, je to právě teď. Na sociálních sítích se to hemží fotkami z nákupu solárů, akumulátorů a jejich instalace. Ale kde by člověk našel kompletní návod i se zkušenostmi? Jak negativními, tak pozitivními. Právě v tomhle článku.

Martin Hubáček si svépomocí postavil solární elektrárnu na svou střechu. Na tom by nebylo nic divného, to v dnešní době dělá spousta lidí, Martin se o tom ale velmi detailně rozepsal na svém blogu.

Pokud má solární elektrárna dobře sloužit, musí být velmi dobře navržena - naprosto zásádní je například instalace panelů. Díky aplikacím v telefonu, to může být mnohem jednodušší.
V článku se dozvíte, jaký měnič Martin vybral, jaké jsou pro něj důležité parametry ale i to, jak to zapojit s ohledem na požární a elektrickou bezpečnost.

V kombinaci s průběžným měřením spotřeby jednotlivých zařízení pomocí chytrých elektroměrů, můžete docílit i snížení spotřebované elektrické energie, díky znalosti jejich odběru. Martin si všechna data posílá na vlastní server přes MQTT - jak z chytrých elektroměrů, tak i ze solární elektrárny - ten běží na Raspberry Pi. Vizualizaci zajišťuje populární Grafana.

Celý článek najdete na https://www.martinhubacek.cz/blog/solarni-elektrarna

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,348,316 návštěv