Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Nová verze Lolin C3 mini. Keramická anténa a pořád stejně strašná spotřeba ve spánku.TiskNapsal mi Jiří, že ho zaujal článek "LOLIN C3 mini - vývojová deska s ESP32-C3, která je kompatibilní s Wemos D1 Mini. Kvůli jedné součástce ale není tak úsporná, jak by deska mohla být." a zjistil, že už je nová verze vývojové desky Lolin C3 mini. Jiří našel, že kromě vysoké spotřeby tíží verzi 1.0.0 i Wi-Fi výkon, tedy nutnost omezit Wi-Fi výkon do antény z důvodu špatně osazených součástek okolo antény.

Až nebo spíš jestli budete kupovat Lolin C3 mini, dívejte se po verzi 2.1.0. Ta už nemá PCB anténu, ale anténu keramickou.
Bohužel i v nové verzi se moc nekoukali na vlastní spotřebu (i když se asi předpokládá napájení jen z USB) a použili opět ME6211C33, který má vlastní spotřebu 40 uA.
Pokud tedy chcete použít Lolin C3 mini v kombinaci s baterkou, můžete stabilizátor přepájet a použít HT7833 (pozor na fejky!). Ten má vlastní spotřebu 4uA.

A nebo si kupte Laskakit ESP32-C3-LPKit a budete mít jak malou vlastní spotřebu, tak i nabíjecí obvod baterky.

Problém s anténou na githubu https://github.com/arendst/Tasmota/discussions/15443
Produktová stránka https://www.wemos.cc/en/latest/c3/c3_mini.html

P.S. a Lolin C3 mini nahráváte přes USB. Jen jej prvně musíte přepnout do DFU módu
To provedete následující kombinací tlačítek.
Zmáčkněte tlačítko 9 a držte
Zmáčkněte RESET a následně pusťe.
Teď můžete 9 uvolnit.
A jste tam. Teď můžete do desky nahrát vlastní kód.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,425 návštěv