Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Chytrý telefon + Raspberry Pi Pico = přenosný osciloskop a logický analyzátor v jednom. Díky Scoppy!TiskAplikace Scoppy - právě díky této aplikaci pro telefony s OS Android můžete mít přenosný osciloskop a logický analyzátor s Raspberry Pi Pico přímo ve vašem telefonu. Raspberry Pi Pico nabízí velký výkon a cena samotné desky je velmi nízká. Jak na to?

A přitom toho moc nepotřebujete, samotné Raspberry Pi Pico, dva rezistory, breadboard, microUSB kabel. A pak chytrý telefon a nainstalovat aplikaci Scoppy. Ta má na googleplay skvěé hodnocení - 4.9* a přes deset tisíc stažení.

A jaké jsou parametry? V režiu osciloskop 500ksps za sekundu a v režimu logického analyzátoru až 25Msps.

Návod na stavbu najdete na https://how2electronics.com/diy-smartphone-oscilloscope-using-raspberry-pi-pico
Aplikace Scoppy je ke stažení na https://play.google.com/store/apps/details?id=xyz.fhdm.scoppy&hl=en&gl=US&pli=1

Mohlo by vás zajímat: osciloskop s STM32F103- HScope.

Pokud oceníte Wi-Fi připojení k telefonu namísto microUSB a povolení dvou kanálů namísto jednoho, musíte si koupit premium verzi aplikace Scoppy (cca 2USD)

Desku muzete zakoupit na https://www.vokolo.cz/fhdm-fscope-500k/

https://store.fhdm.xyz/fscope-500k
Popřípadě i plně osazený https://store.fhdm.xyz/dso-500k
Za tip děkuji Jiří Dobrý

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,569 návštěv