Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

ESP32-P4. Slibuje frekvenci jádra 400MHz, dedikované instrukce pro strojové učení a spoustu GPIO pinů. Spatří ale světlo světa?TiskEspressif Systems oznámil další nový čip. Tento se jmenuje ESP32-P4 a slibuje brutální výkon, speciální instrukce pro strojové učení a třeba i hardwarové security bloky jako jsou SHA, ECC, AES, RNG a další.
Důležitou otázkou ale je, uvidíme někdy ESP32-P4 na vývojových deskách?

Espressif Systems vydává co chvíli nějaký nový čip. V poslední době udělal díru do světa s ESP32-C3 a ESP32-S3. Na druhé straně tu ale máme ESP32-C5 a ESP32-C6.
Doufejme že se na ně nezapomnělo a stále se pilně pracuje.

Ale zpět k ESP32 s netypickým přídavkem - P4.
O ESP32-P4 víme, kromě tiskové zprávy, že opravdu existuje kus křemíku.
Fotku sdílel Radim Karniš


Dále se vyznačuje až 50 GPIO, které můžete využít k řízení třeba robota. Nechybí rozhraní jako je USB 2.0, ethernet, MIPI-CSI (kamera), MIPI DSI (video), rozhraní I3C a klasické periférie jako jsou PWM, ADC, DAC, UART, LED PWM, Touch a nebo třeba TWAI (Two-Wire Automotive Interface).

Jádro čipu je založeno na RISC-V s taktem až 400 MHz a může tak třeba konkurovat STM32F7 nebo STM32H7.
S tímhle výkonem a podporou 2D grafické akcelerace, kodeků H.264 a JPEG může být velmi milým překvapením.
A to je všechno, víc informací o ESP32-P4 nemáme.
Tisková zpráva: https://www.espressif.com/en/news/ESP32-P4

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,106 návštěv