Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Raspberry Pi Debug Probe - novinka z dílny Raspberry Pi. Univerzální ladící nástroj pro ARMy.TiskRaspberry Pi představilo nový produkt. Nazval ho Raspberry Pi Debug Probe a je založen na čipu RP2040.
Za 12 USD máte kompletní hardware pro ladění vašeho zařízení s čipem ARM. Ve výchozím nastavení je nastaven na ARM Serial Wire Debug (SWD).

RPi Debug Probe komunikuje s programem Picoprobe, což dělá z této malé destičky za 12 USD a programu PicoProbe velmi silnou konkurenci stávajícím komerčním řešením.
RPi Debug Probe obsahuje microUSB konektor, 3 vodičový UART a 3 vodičový debug výstup (SWD).

Přestože je Debug Probe určen pro použití s produkty Raspberry Pi, poskytuje standardní UART a CMSIS-DAP přes USB, takže ho lze použít i s jinými procesory, nebo dokonce jen jako kabel USB-UART. Pracuje s OpenOCD a dalšími nástroji, které podporují CMSIS-DAP.
Zdroj: rpishop.cz

RPi Debug Probe je samozřejmě podporován na všech populárních operačních systémech - Windows, Linux, Mac.

Raspberry Pi Debug Probe je k zakoupení na RPishop.cz https://rpishop.cz/pocitace-a-sady/5831-raspberry-pi-debug-probe-5056561803265.html?src=raspberrypi za 329 Kč.

Video popisující jak to funguje. Video je starší a tak jsou tam použity dvě RPi Pico.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,405,037 návštěv