Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

GPS tracker s MSP430/GPS tracker with MSP430Tisk


Chtěli byste si postavit GPS tracker? Podívejte se na tento projekt. Je založen na MSP430F5510 (nízkopříkonový mikrokontrolér od firmy Texas Instruments - 25MHz, 32KB FLASH, 4KB SRAM, 3xDMA, I2C, SPI, UART, LIN, IrDA).
Mikrokontrolér přijme platná data z GPS a pošle je přes HTTP request na svůj server. Na tom běží API od google maps, kde zobrazuje polohu a poté prokládá čarou. Interval logování je 10 minut ale určitě by nebyl problém tuto hodnotu změnit.
Velmi příjemné je kompletní uvolnění projektu (deska plošného spoje i firmware pro mikrokontrolér).Projekt naleznete zde: http://forum.43oh.com/topic/5788-msp430-tracker/

<#EN>
Do you want to make GPS tracker. Look this project. It based on the MSP430F5510 (low power microcontroller by Texas Instruments - 25MHz, 32KB FLASH, 4KB SRAM, 3x DMA, I2C, SPI, UART, LIN, IrDA).
The microcontroller receives valid data from GPS and it sends data to his server through HTTP request. Google Maps API shows way. The interval of tracking is 10 minutes.
You can find complete project (PCB and firmware for microcontroller) on the webpage.Project is here:http://forum.43oh.com/topic/5788-msp430-tracker/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,934,325 návštěv