Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Open-source kamera založená na Raspberry Pi a čipu Sony IMX477 (RPi HQ Camera)TiskDalší projekt s Raspberry Pi? Vždyť se nedá sehnat! říkáte si. Jednak se dostupnost Raspberry Pi zlepšuje a navíc můžete využít služby rpilocator, který sleduje desítky e-shopů, kde je můžete koupit.
Dnešní projekt je o kvalitní open-source kameře založené na jednodeskovém počítači Raspberry Pi 4B.

Celý model kamery má otevřený design, tak i software. Ovládání kamery je díky 4" displeji s dotykovým displejem naprosto pohodlné a intuitivní, kvalitní snímač kamery Raspberry Pi HQ Camera s čipem IMX477 od Sony se stará o kvalitní záznam.
Data jsou uložena na USB3.0 disku a o chlazení se stará ultratichý 40mm ventilátor Noctua.Github pojektu: https://github.com/schoolpost/CinePI

Na wiki projektu najdete i naprosto detailní návod jak takovou kvalitní kameru s Raspberry Pi postavit.
https://github.com/schoolpost/CinePI/wiki/Build-Guide


CinePi bude mít nejspíše svůj vlastní github projekt (na kterém se momenálně pracuje)
https://github.com/cinepi

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,351,316 návštěv