Vybráno pro vás
 
MIPS Creator CI20 - výkonný single-board PC

Tak po delším čase zveřejňujeme další single-board počítač (nebo také minipočítač).
2 jádrový 32bit procesor XBurst MIPS32 s maximálním taktem 1.2GHz, GPU SGX540, matematický koprocesor IEEE754, 1 GB RAM DDR3, 8 GB NAND FLASH, 1x SD, 1x rozšiřující slot, 1x USB host, 1x USB OTG zařízení, ethernet 10/100Mbit/s, WiFi 802.11b/g/n, bluetooth 4.0, 25GPIO, vstup pro CMOS kameru, SPI, I2C, UART... Zařízení obsahuje MPEG-2, MPEG-4, H.264 dekodér (1080p při 60fps) a H.264 kodér (1080p při 30fps).
Na zařízení zprovozníte Debian7, Gentoo, Arch Linux nebo Android 4.4.

Zařízení je dodáváno zdarma, ale pouze některým ze schválených projektů.
Zde vidíte porovnání Creator CI20 s Raspberry Pi a BeagleBoneBlack.


http://linuxgizmos.com/mips-tempts-hackers-with-raspbery-pi-like-dev-board/


 
Upozornění
Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.