Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Fotopast s detekcí pohybu za necelé čtyři stovky. Stačí ESP32CAM a není potřeba PIR čidlo.TiskFotopastí je celá řada, bohužel u drtivé většiny z nich není možné cokoliv konfigurovat. ESP32CAM je maličký modul s čipem ESP32 a kamerou. Díky vhodnému programu můžete tuto fotopast za necelé čtyři stovky různě konfigurovat a navíc využít notifikací přes Telegram, poslat e-mail s fotografií nebo uložením na microSD kartu.

Bru(n)tální elektrikář (twitter) už delší dobu sdílí svoje fotografie létajících hostů na své krmítko. Překvapivě k tomu nepoužívá fotopasti za několik tisíc, ale (ne)obyčejný modul ESP32CAM (laskakit). To je modul, na kterém hraje hlavní roli čip ESP32CAM, připojit můžete microSD kartu a samozřejmě obsahuje kameru.
Nechybí ani přísvitová bílá LEDka.

Pod tweetem s fotografií jednoho úlovku se rozjela diskuze, jaký program vlastně používá.

Padla zmínka o EloquentSurveillance, což je velký github repozitář s téměř desítkou už hotových kódů - od jednoduchého zachycení snímku, přes detekci pohybu (bez použití externího PIR čidla pohybu!), až po detekci pohybu, zachycení fotografie až po odeslání na aplikaci Telegram.
https://github.com/eloquentarduino/EloquentSurveillance/tree/main

Petr Klósko zmínil novější verzi tohoto programu, která je dostupná na https://github.com/eloquentarduino/EloquentEsp32cam
Zde najdete třicet vzorových kódů a nechybí tam opravdu nic.

Pokud vás napadlo použít takovou fotopast ve spojení s napájením z baterií, musím vás zklamat. Spotřeba desky jsou stovky mA.
Vytvořil jsem vlastní konstrukci, kde jsem ale použil externí PIR čidlo pro detekci pohybu - v tomto spojení ESP32CAM a PIR čidla jsem dokázal snížit spotřebu (ve spánku) na 70uA.
https://chiptron.cz/articles.php?article_id=276

Petr Klósko zároveň sepsal vlastní článek, kde využívá výše zmíněný program pro ESP32CAM ve spojení s vlastním serverem. Tento článek najdete na https://www.klosko.net/blog/=clanek=fotopast-na-veverky-s-esp32-cam

CAM

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,348,511 návštěv