Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Analog Discovery 3 - praktický pomocník do dílny nebo laboratoře. USB osciloskop, generátor signálu, logický analyzátor a nastavitelný zdroj v jedné krabičce.Tisk"Ten umí to a ten zas tohle..." zpívá Werich a já dodávám "a Analog Discovery 3 umí vše". Mezi TOP kapesní logické analyzátory patří Saleae, mezi USB osciloskopy zase Picoscope, a mezi řiditelné zdroje můžeme mezi velmi dobré zařadit třeba Nordic nRF-PPK2.
Teď tu máme nejnovější verzi Analog Discovery, verze 3. Co umí? Je to opravdu univerzální nástroj do dílny nebo laboratoře?

Firma Digilent není na poli podobných produktům žádným nováčkem, Analog Discovery je jedním z jejich hlavních produktů a nyní je v prodeji už třetí verze. A samozřejmě je lepší než předchozí dvě verze.

Vlastnosti Analog Discovery 3 jsou opravdu překvapující, co všechno se do tak malé designové krabičky vejde.Osciloskop - Dva diferenční kanály s 14-bitovým ADC a rychlostí vzorkování až 125 Msps na kanál a rozsahem napětí až +-25V.
Konfigurovatelné vstupní filtry.
Podpora FFT, Spektogramu a spousta dalšího.

Generátor signálu - dvoukanálový 14-bitový výstup s frekvencí až 125 Msps. Výstupní napětí až +- 5V.

Logický analyzátor - 16 I/O signálů, vzorkovací frekvence až Msps na kanál.
Jednotlivě konfigurovatelné I/O s 3.3V logikou a podporou 5V (tedy 5V tolerantní vstup).
Podporované protokoly jako SPI, I2C, CAN, USB a mnohem více jsou samozřejmostí.

Konfigorovatelný zdroj - výstupní napětí od 0.5 do 5V s maximálním dodaným proudem až 800mA (s dedikovaným zdrojem).

A co umí ještě? Ve zkratce, podpora LabVIEW a Matlab, SDK pro C, C++ a Python, spektrální analyzér, síťový analyzér, impedanční analyzér, logování dat.

Cena této krabičky je 379 USD [8 350 Kč bez DPH] https://digilent.com/shop/analog-discovery-3/
Poštovné je 73 USD (FedEx).

Analog Discovery je ke koupi i na Mouser.com, kde zaplatíte 8 510 Kč (bez DPH), ale poštovné máte zdarma.
https://cz.mouser.com/ProductDetail/Digilent/410-415?qs=ulEaXIWI0c%2FdKyjVtvS6oQ%3D%3D

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,348,600 návštěv