Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

ESPkamera - dohled na 3D tiskárnou, bytem, zahradou nebo kanceláří.TiskJsem na dovolené a chci zkontrolovat, zda je doma všechno v pořádku. Dobře, napíšu "/foto". Za chvíli dostanu na telefon aktuální fotku. Hm, měl bych zapnout světlo, aby to vypadalo, že jsme doma. Takže napíšu "/rele1".
Populární ESP32-CAM ve spojení se softwarem espkamera.cz dělá z ESP-CAM zajímavého pomocníka.

ESPkamera je český projekt založený na desce ESP32-CAM, ta obsahuje ESP32, kameru, několik vyvedených GPIO pinů a přisvětlovací LEDku.
Zajímavý je ale právě napsaný software, který si můžete zakoupit. Ten udělá z ESP32-CAM hlídače.

Může být řízen lokálně, pokud je připojený ve stejné síti, jako je telefon nebo skrze aplikaci Telegram. ESPkamera čte zaslané zprávy, příkazy a na jejich základě vykoná určitý úkol - udělá fotku a pošle jí, nebo zapne/vypne relé a těch relé mohou být připojeny rovnou dvě.

A to není všechno, ještě jednu zajímavou funkcionalitu ESPkamera umí, a to je ta, že se dokáže připojit k 3D tiskárně skrze Průša Link - vypnout tiskárnu, zjistit zbývající délku tisku nebo teplotu v boxu (software podporuje čidla SHT3x a DS18B20).

Více informací zjistíte na https://www.espkamera.cz/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,423,790 návštěv