Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Novinky v českých e-shopech #39Tisk

Deset novinek od třech distributorů na nás čeká v "Novinky v českých e-shopech", díl 39, měsíc Září.
Jednodeskový počítač Raspberry Pi 5, herní konzole PicoPad, obří ePaper nebo stavebnice robota, nejen to najdete v tomto přehledu novinek.

rpishop.czCircuitMess - Armstrong
Seznamte se s Armstrongem, programovatelným robotickým ramenem navrženým pro zábavu a produktivitu. Nepotřebuje žádné předchozí znalosti; je ideální pro děti, rodiče a tvůrce. Stavějte, programujte a objevujte nekonečné možnosti a zároveň se učte dovednostem STEM.
Cena (platná v době zveřejnění článku) 3409 Kč.
https://rpishop.cz/kolaborativni-roboti/6543-circuitmess-armstrong.html


Raspberry Pi 5 - 4GB RAM
Počítač Raspberry Pi 5 je vybaven 64bitovým čtyřjádrovým procesorem Arm Cortex-A76 s frekvencí 2,4 GHz. Přináší 2-3× vyšší výkon procesoru než Raspberry Pi 4 spolu s výrazným nárustem grafického výkonu díky 800MHz grafickému procesoru VideoCore VII. Zvládá dva 4Kp60 displeje připojené přes microHDMI a díky přepracovanému procesoru pro zpracování obrazu přidává i nejmodernější podporu kamer. Poskytuje plynulý uživatelský zážitek a otevírá dveře novým průmyslovým aplikacím.
Cena (platná v době zveřejnění článku) 1739 Kč.
https://rpishop.cz/raspberry-pi-5/6497-raspberry-pi-5-4gb-ram-5056561803319.html


Picopad - stavebnice open source herní konzole
Otevřená herní konzole, která nabízí unikátní příležitost pro mladé technické nadšence. Konzoli si podle návodu sami sestavíte a procvičíte si při tom principy pájení a elektroniky. Picopad také podporuje programování v jazycích C a MicroPython, čímž se stává ideálním nástrojem pro výuku programování.
Cena (platná v době zveřejnění článku) 849 Kč.
https://rpishop.cz/z-raspberry-pi/6489-picopad-stavebnice-open-source-herni-konzole.html

laskakit.czLaskaKit ESP32-S3-DEVKit
Vývojová deska s mikrokontrolerem ESP32-S3 speciálně navržená pro ultra nízkopříkonové IoT aplikace napájené z baterií. Díky své volbě použitých komponent a obvodovému řešení se jedná o jednu z desek s extrémně malou spotřebou v režimu spánku. Také použitý typ mikrokontroleru - SoC ESP32-S3 předurčuje tuto desku do vysoce výkonných IoT aplikací. Deska obsahuje i integrovanou nabíječku jednoho Li-ION článku, ze kterého je pak deska i napájena. S touto deskou již nemusíte volit mezi výkonem a spotřebou a tak se můžete plně soustředit na vlastní vývoj aplikace skoro bez omezení.
Cena (platná v době zveřejnění článku) 398 Kč.
https://www.laskakit.cz/laskakit-esp32-s3-devkit/


Step-down měnič 8-28V USB PD pro solární panely
Impulsní neizolovaný měnič DC-DC 6V-20V/5V – solární nabíječka. Ideální pro připojení k menším FV panelům pro nabíjení mobilů, powerbank a pod.
Cena (platná v době zveřejnění článku) 448 Kč.
https://www.laskakit.cz/step-down-menic-8-28v-usb-pd-pro-solarni-panely/


E-Ink (nebo E-Paper) je to tzv. elektroforetický displej, tj. displej obsahující bílé částice v mikro kapslích rozptýlených v tenké vrstvě tmavého viskózního roztoku. Přivedením krátkého impulsu se tyto bílé částice pohnou, případně natočí směrem k přední straně displeje, což způsobí, že se daný pixel jeví jako bílý. Přivedením impulsu opačné polarity se daný pixel jeví jako černý. Vysoká viskozita roztoku způsobuje, že mikročástice zůstávají ve své poloze bez změny prakticky natrvalo.
Cena (platná v době zveřejnění článku) 3998 Kč.
https://www.laskakit.cz/good-display-gdey116z91-11-6--960x640-epaper-cerveny-displej/

botland.czTuya - inteligentní dvojitá WiFi zásuvka s měřením energie - Tuya WP-EU2
Chytrá dvojitá zásuvka s vestavěným WiFi modulem, která umožňuje na dálku ovládat dvě k ní připojená zařízení. Zásuvka spolupracuje se snadno použitelnou mobilní aplikací Tuya Smart. Navíc měří spotřebu připojených zařízení.
Cena (platná v době zveřejnění článku) 440 Kč.
https://botland.cz/tuya-domaci-automatizace/23137-tuya-inteligentni-dvojita-wifi-zasuvka-s-merenim-energie-tuya-wp-eu2-5902135154151.html


3D skener - Revopoint POP 3 - Advanced Edition
Další verze skeneru řady POP od společnosti Revopoint. Zvýšená efektivita, uživatelská přívětivost a promyšlený design jsou jen některé z výhod POP 3. Zařízení dokáže snímat objekt rychlostí až 18 fps při zachování přesnosti až 0,05 mm . Balení Advanced Edition obsahuje skener, stativ, držák Power Bank, držák smartphonu, adaptér USB C, kabel USB C na USB C, kabel 2 v 1, malý otočný talíř, kalibrační podložku, kryt, bustu vzorku ke skenování, fixy , montážní lepidlo, a také dvouosý otočný stůl .
Cena (platná v době zveřejnění článku) 19 670 Kč.
https://botland.cz/3d-skenery/23508-3d-skener-revopoint-pop-3-advanced-edition-6975577880154.html


SparkFun Buck Regulator Breakout - step-down měnič 3,3V 2A - AP3429A - SparkFun COM-21337
Snižovací převodník vybavený regulátorem napětí AP3429A od Diodes Inc. Modul snižuje vstupní napětí, které je v rozsahu od 3,9 V do 5,5 V, výstupní napětí je 3,3 V (proudová účinnost je 2 A ). Na zadní straně desky je měděná podložka, ke které lze připevnit chladič pro odvádění přebytečného tepla generovaného systémem během provozu.
Cena (platná v době zveřejnění článku) 170 Kč.
https://botland.cz/step-down-prevadece/23026-sparkfun-buck-regulator-breakout-step-down-menic-33v-2a-ap3429a-sparkfun-com-21337.html


UNIHIKER - jednodeskový počítač - IoT Python - s 2,8'' dotykovou obrazovkou - DFRobot DFR0706-EN
UNIHIKER je alternativou k minipočítači Raspberry Pi . Jedná se o jednodeskový počítač SBC se čtyřjádrovým procesorem ARM Cortex-A35 , který je vybaven 2,8'' barevným dotykovým displejem, světelným senzorem, akcelerometrem, gyroskopem a mikrofonem. Uživateli nabízí také bezdrátovou komunikaci WiFi a Bluetooh a díky vestavěnému koprocesoru může komunikovat s analogovými i digitálními senzory a moduly, které využívají sběrnice I2C , UART a SPI .
Cena (platná v době zveřejnění článku) 2 480 Kč.
https://botland.cz/minipocitace-sbc/23454-unihiker-jednodeskovy-pocitac-iot-python-s-28-dotykovou-obrazovkou-dfrobot-dfr0706-en-6959420923618.html

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,928,752 návštěv