Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

[Článek bude aktualizován] Vánoční tipy na dárky (nejen) bastlířům z XkaTisk

Díky široké komunitě bastlířů, kutilů a 3D tiskařů na sociální síti X (Twitter) máme velmi zajímavý výčet zajímavých dárků, kteří by si dotyční přáli. Tipy pro manželky, manžele, přítelkyně, přítele, partnerky a partnery, kteří neví, co by jim napsali do dopisu Ježíškovi.

ePaper - zobrazte co potřebujete a chcete


Xkem momentálně hýbe využití projektu ZivyObraz.eu, kde si můžete zobrazit datum, svátky, google či apple kalendář, fotografie, data z meteostanice i grafy, kurz měn a spoustu dalšího.
K tomu budete potřebovat řídící desku s ESP32 - ESPink od laskakit.cz, a některý z ePaperů jako 7.5" s odstíny šedi, 7.5" b/w/r. Na výběr je samozřejmě více typů podporovaných ePaperů, ale tyto dva jsou nejpopulárnější. Využít můžete i hotové řešení s ePaperem 4.2" a ESP32 přímo na desce.Knipex kleště ve vánoční kouli


Martin Wolker sdílel odkaz na TME, kde najdete vánoční edici kleští firmy Knipex.Vánoční nákupy na aliexpress


Tomáš vybral 5 zajímavých dárků, které můžete koupit na aliexpress.Roboti - podvozek AlphaBot2
Momentálně si hraju s podvozkem AlphaBot2 - což je univerzální podvozek se senzory, bateriemi, nabíjecím obvodem pro hraní si s roboty. K tomuto podvozku je pak možné zakoupit jednu z dostupných desek - tu s MicroBit, tu s Raspberry Pi nebo tu pro Arduino Uno či STM32 Nucleo64.
Tady je varianta podvozku s rozšiřující deskou pro Arduino Uno / STM32 Nucleo64.
https://botland.cz/waveshare-vzdelavaci-roboti/9511-alphabot2-ar-acce-pack-dvoukolova-roboticka-platforma-se-senzory-a-dc-pohonem-a-oled-displejem-waveshare-12911-5903351240338.html.
Cena 1650 Kč.

Omnifixo - nejuniverzálnější z univerzálních pomocníků nazvaných třetí ruka
Ve výběru nesmí chybět třetí ruka s názvem Omnifixo - jestli nějakého pomocníka používám naprosto každý den, je to tato třetí ruka. Při pájení, testech, při přesunu celého zařízení na jiné místo, jako držák. Naprosto skvělá věc do každé dílny.
K objednání na https://omnifixo.com/. Cena necelých 1400 Kč.

Raspberry Pi 5
Mezi kutily snad není nikdo, kdo by neocenil nejnovější jednodeskový počítač Raspberry Pi 5.
Kuba Čížek ze žive.cz se mu už podíval na zoubek a je opravdu na co se těšit a jistě najde využití v mnoha projektech.

Předobjednávku si můžete vytvořit na https://rpishop.cz/2109-raspberry-pi-5. Cena je od 1740 Kč za variantu se 4GB RAM.

Meteostanice s ESP32
Meteostanice, jak jsem už asi stokrát, je skvělý startovací projekt jak pro začínajícího nastlíře, tak i pro ty zkušené.
Pokud člověk nemusí řešit, co musí koupit, ale věnuje se přímo až té dané aplikaci - je to o to jednodušší.

Jednu takovou má laskakit https://www.laskakit.cz/laskakit-meteo-mini-meteostanice/?variantId=11912 a Michal Ševčík z TMEP.cz na něj vytvořil jak videonávod, tak i několikastránkový detailní dokument "krok za krokem".

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,351,270 návštěv