Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Malý regulovatelný zdroj RK6006 v parádním kabátu. 3D tištěná krabička, která má všechno, co potřebujete.TiskRK6006 (detaily tady) je zmenšená verze RD6006 (o tom jsme si vykládali v pokecu) - nabízí kompaktní velikost podobnou dalšímu populárnímu regulovatelnému zdroj DPS5005. Uživatelské prostředí je intuitivní a ve spojení s kompaktním designem dělá RK6006 velmi zajímavého pomocníka do každé dílny.
Jenže, do čeho ho dát?

Díky komunitě bastlířů na Twitteru/X, jmenovitě Václav Blaschke, vzniklo několik návrhů krabičky pro tento malý, ale výkonný zdroj.Krabička má menší zkosení na přední straně a zároveň zajišťující západky krabičky. Na zadní straně jsou pak otvory pro souosý konektor 5,5/2.1 nebo 5.5/2.5 (například tyto z GME). Dále na zadní straně jsou i dva otvory pro konektory určené na 4mm banánky (například z GME)

Samotný zdroj RK6006 můžete zakoupit na pajenicko.cz https://pajenicko.cz/menic-napeti-riden-rk6006-bt-360w-12v-68v-na-0v-60v-az-6a?search=rk6006

Vizualizaci návrhu krabičky pak najdete na https://vblaschke.cz/soubory/case_chiptron_RK6006_v0.3.html

A ke stažení je na tomto odkazu https://www.printables.com/cs/model/734869-riden-rk6006-case

Na odkazu výše jsou dvě verze krabičky - celá krabička a krabičky rozdělená na dvě části. Ta má oddělitelná záda a je tak jednodušší zapojit připojit konektory.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,460,774 návštěv