Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Zobrazení aktuálních údajů z fotovoltaické elektrárny založených na VictronTiskMáte fotovoltaickou elektrárnu? A můžu jí vidět? parafráze ze známého českého filmu se ale do této novinky hodí. Pokud máte fotovoltaickou elektrárnu založenou na výrobcích firmy Victron, bude se vám hodit návod zařízení určené ke vzdálenému sledování právě této fotovoltaiky.

Petr Brouzda (pebr0u) totiž sepsal skvělý článek, kde popisuje jak na to. Že vám to jméno něco říká? Ale samozřejmě, Petr vymýšlí jednu geniální věc za druhou.
Jmenovitě například varování od ČHMI. Jednoduše pošlete dotaz na stránku s ID vašeho města a voilá, dostanete JSON s aktuálními výstrahami.
Nebo potřebujete předpověď počasí ve srozumitelné formě tak, aby nezabírala moc místa v paměti vašeho ESP32, ESP8266 nebo Raspberry Pi? Petr vytvořil jednoduchý interpreter předpovědi počasí, který tahá data z YR.no.

A teď vytvořil zobrazovadlo založené na desce s ESP32. Data jsou přehledně zobrazena na 1.8" TFT displeji. A odkud to tahá data? Z vašeho měniče značky Victron, který máte připojený k solárním panelům vaší fotovoltaické elektrárny na střeše domu, garáže nebo zahradě.
Podmínka je, že váš Victron má i Cerbo GX, ten se může přepnout do režimu AP (Access Point) a skrze něj pak taháte data do ESP32, který je pak vypíše na displej.

Podrobný návod najdete na Petrově githubu https://github.com/petrbrouzda/VictronRemoteDisplay

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,348,361 návštěv