Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítích



RSS feeds

Dron s ESP32 o rozměrech 10x10cm za cca tři kilča. Celá konstrukce je plošný spoj.Tisk



10x10 cm dron řízený populárním modulem ESP32 s výrobní cenou tři sta korun? Ano, jedna chytrá hlava v Indii, jmenovitě Jobit Joseph, se do takového projektu pustil a tady je. Malý dron jehož celé konstrukce je vlastně plošný spoj zveřejnil na webu s kompletní dokumentací i aplikačním kódem. Dron se ovládá přes mobilní telefon a zveřejnil aplikaci jak pro Android, tak i iOS.

Zda se to neuvěřitelné, ale opravdu to létá. Díky mobilní aplikaci, ať už pro Android nebo iOS, ovládáte tento dron o velikosti 10x10 cm. Celá mechanika je plošný spoj a nachází se na něm potřebné elektronika. ESP32 modulem počínaje, řízením motorů až po měření dat z akcelerometru, gyroskopu a magnetometru nebo obsluhu, nabíjení, baterie.

Dron vytvoří Wi-Fi hotspot na který se telefon s řídící aplikací připojí.

Stránka projektu: https://circuitdigest.com/microcontroller-projects/DIY-wifi-controlled-drone

Github: https://github.com/Circuit-Digest/ESP-Drone/tree/main/Firmware/esp-drone

Video:

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,460,643 návštěv