Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Ryze české Arduino. Řduino chce ještě více zjednodušit začátečníkům vstup do světa elektroniky.TiskRaspberry Pi, Orange Pi, Banana Pi... variací na populární jednodeskový počítač Pi je spousta. A co takhle Arduino? ŘDUINO - název vývojové desky založené na ATmega328 od party lidí z Kladna. Teď se snaží vybrat potřebnou částku na Hithit.

Na tento projekt jsem byl upozorněn na facebooku od Roman (jeho blog mikrom je tady).
Napsat mi ale můžete i na X/Twitter

Zpět k velmi projektu Řduino. Tým stojící za Řduino by na HitHit chtěl vybrat částku 60 000 Kč. Za to slibuje výrobu desky Řduino, která je postavená na ATmega328 a také bezpočet návodů v češtině.

Deska je napájena a programována přes USB-C konektor, kde na desce je umístěn i programátor (USB-UART převodník) CH340G. Pro napájení můžete využít i souosý jack. Kromě toho je na desce i přepínač logických úrovní, v podání této desky je to přepínač napětí pro ATmega328 (5V nebo 3.3V). To vám zajistí kompatibilitu se součástkami, které jsou jen 3.3V tolerantní. Nutno říci, že i frekvence krystalu je v případě napájení 3.3V nižší než pro 5V.

Digitální vstupy a výstupy mají osazeny i LED, takže začátečnické hraní s LEDkami je o to jednodušší. Co jsem ale nenašel je zapojení LED na porty/GPIO ATmega328. ATmega328 má totiž daný maximální proud jednotlivými GPIO a i celkový proud Z nebo DO portu.

Deska má standardní Arduino konektor, takže se dá připojit k dalším deskám, která jsou Arduino kompatibilní. Na desce ještě najdete DIP přepínač, ten slouží k přepínání programů uložených v paměti ATmega328.

Projekt Řduino můžete podpořit na https://www.hithit.com/cs/project/12596/arduino-pro-ceske-kutily-r-duino-led
Návody pak najdete na https://www.instructables.com/member/prokyber/instructables/

Cena jedné desky na Hithit je 699 Kč.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,348,613 návštěv