Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Jaro je tady, slimáci taky. Zachraňte svoje truhlíky.TiskS jarem přicházejí květiny i první plody tvrdé zahradnické práce. S jarem ale přichází i škůdci na našich zahradách, často se setkáte se slimáky, kteří vám ožírají doslova plody vaší práce. Bastlířská komunita na twitteru/X má ale řešení.

Petra Brouzdu známého na twitteru/X jako pebr0u opravdu není třeba představovat - psal jsem o něm na stránkách už nesčetněkrát.
Stojí totiž za skvělými projekty jako jsou Zobrazení aktuálních údajů z fotovoltaické elektrárny založených na Victron, Varování od ČHMI nebo Textová předpověď z Yr.no ale také sepsal i seznam užitečných knihoven pro ESP32.

Nyní tweetnul návod, jak ochránit květináče respektive rotliny v nich zasazené a ohlas byl neskutečný. Navíc, tento elektrický ohradník, jak tomu Petr říká, zkouší už třetím rokem a tak už vychytal nutné "dětské nemoci" projektu.

Letošní rok jako "vodiče" využil hliníkové pásky 10x1mm se kterými, jak sám napsal, velmi dobře pracuje díky jejich ohebnosti. Ty jsou připojeny na 12V aku, která je dobíjena ze solárního panelu a nechybí ani indikace pomocí LEDky.

"Jednoduché" říkáte si? Ale jistě, je. Pokud to ale chcete vylepšit, můžete přidat možnost měření proudu jdoucí do pásků a tak detekovat počet škůdců. A to připojit třeba na TMEP.cz a mít tak pohodlnou online službu se zobrazováním nejen teploty, vlhkosti nebo CO2, ale i počtu odvrácených útoků na vaše rostlinky :-)

Originální tweet najdete níže

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,460,421 návštěv