Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Minibian - malý Raspbian / minimal RaspbianTisk

Nedávno jsem hledal nějaký malý a nenáročný systém na Raspberry Pi a narazil jsem na mini verzi Raspbianu. Opravdu minimalistický systém poskytující jenom terminál (přistuju přes SSH) se vejde na SD kartu o velikosti 512MB.
Minibian obsahuje Kernel 3.12.28, k běhu mu stačí 16 MB RAM a 316MB místa na disku. Systém podporuje Raspberry Pi B a B+.
přihlašovací jméno: root
heslo: raspberry

http://minibianpi.wordpress.com/

<#EN>I looked for some minimal operating system for Raspberry Pi. I found Minibian - it is minimal Raspbian. It is very minimal system which supports only terminal (I log in through SSH). SD card 512 MB is enough to running Minibian.
Minibian contains Kernel 3.12.28. The system needs 16 MB RAM and 314 MB disk. The system supports Raspberry Pi B and B+.
username: root
password: raspberry

http://minibianpi.wordpress.com/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,543,739 návštěv