Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Miniscope v2 - STM32F042, STM32F103, STM32F303, AT91SAM7S64TiskHledáte-li jednoduchý a hlavně levný osciloskop, pak se podívejte na tento projekt.
Srdcem projektu je mikrokontrolér STM32F042 (v dalších verzích osciloskopu i STM32F103, STM32F303, AT91SAM7S64) a spolu s interním AD převodníkem posílá změřené 8 bit hodnoty do počítače, kde je následně zobrazen průběh a co více, tak i frekvenční spektrum - FFT.
Nemůžete od něj samozřejmě očekávat zázraky, vzorkovací frekvence je maximálně 480ksps (v dalších verzích i více), rozlišení 8bit.
Na stránce naleznete jak firmware mikrokontroléru (build pro Keil v5 Lite), tak i samotný program do počítače a knihovnou.
Nicméně, vstupní obvody nejsou optimálně navrženy, takže je tu velký prostor pro vylepšení tohoto (popřípadě jiné verze) osciloskopu.

http://tomeko.net/miniscope_v2e/

Verzi osciloskopu je více, například s STM32F303 s maximální vzorkovací frekvencí 750ksps.
Nebo dvoukanálový osciloskop s STM32F103
Pokud raději holdujete ARM mikrokontrolérů v podání firmy Atmel, potěší vás využití AT91SAM7S64 s maximální vzorkovací frekvencí 500 ksps.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,928,632 návštěv