Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Arduino meteostaniceTiskMeteostanic jsme tu měli na webu bezpočet a také i s Arduino. Tato neobjevuje ameriku, ale někoho dozajista zaujme, minimálně počtem všech senzorů měřící nejrůznější veličiny.
Základem meteostanice je Arduino Uno Rev3, senzory jsou populární DHT11 (senzor pro měření vlhkosti a teploty), BMP185 (měření tlaku), senzor deště a čidlo pro měření vlhkosti půdy.

Návod důkladně prochází jednotlivé kroky výroby meteostanice a proto je velmi vhodný i pro začínající bastlíře. Změřená data posílá skrze virtuální port do počítače.
Na stránce naleznete i kompletní zdrojové kódy.

Domovská stránka projektu: http://www.instructables.com/id/Arduino-Weather-Station-AWS/?ALLSTEPS

Projekt původně sdílel web http://www.embedds.com/arduino-based-weather-station-with-multiple-sensors/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,168 návštěv