Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Převodník logických úrovní sběrnice I2CTisk

Pokud budete řešit projekt, kde budete muset propojit dva moduly pomocí sběrnice I2C, které ale budou mít rozdílné napájecí napětí (typicky +5V a +3.3V).
I když sběrnice I2C je zakončena na obou stranách tranzistorem s otevřeným kolektorem, je nutné jí upnout pull-up rezistorem na nějakou úroveň. Zde se však může vyskytnout problém s nefunkčností zařízení, protože úroveň +3.3V nemusí zařízení s napájením +5V stačit pro rozhodovací úroveň. Opačné zapojení by zase mohlo skončit destrukcí +3.3V zařízení.
Zapojení, který tento problém řeší naleznete zde.

http://smokedprojects.blogspot.cz/2013/08/stripboard-i2c-logic-level-converter.html

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,405,014 návštěv