Vybráno pro vás
 
Bus Pirate
Není to nic nového, ale nikdo neví všechno a tak to třeba někomu uniklo (jako mě). Jedná se o naprosto univerzální zařízení (interface) mezi PC a daným zařízením. Bus Pirate disponuje protokoly: 1-Wire, I2C, SPI, UART, JTAG, HD44780 LCD a další. Co je ale velmi zajímavé, je ho možné pomocí scriptu předělat téměř k čemukoli. Může sloužit jako měřič frekvence (1KHz - 40MHz), PWM modulator (1KHz - 4MHz), logický analyzátor (10Hz - 1MHz), programátor AVR STK500v2 klon a mnoho dalšího! Srdcem je PIC24FJ64GA002, což je 16bit mikroprocesor s maximální frekvencí 16MHz. Mimo jiné disponuje 64KB FLASH pamětí a 8KB RAM paměti. Poslední verze je 4, zde je ale odkaz na verzi 3.6, která je už velmi dobře odladěná.

http://www.seeedstudio.com/depot/bus-pirate-v3-assembled-p-609.html?cPath=61_68 
Upozornění
Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.