Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

ESP32-PRO - IoT board se 4MB RAM a FLASH a externí šifrovací jednotkouTiskOlimex nepřestává vyvíjet nové a nové zařízení a vývojové kity. Do hledáčku se mu dostal ESP32 (WiFi&BT) a kromě Olimex ESP32-EVB - ESP32, CAN, Ethernet teď pracuje na další destičce určenou pro IoT (Internet of Things) s velkou externí RAM (4MB) a FLASH (4MB) pamětí a šifrovací jednotkou.

Zařízení je zatím v návrhu, takže informací není mnoho. Během návrhu se vývojáři z Olimex setkali se spoustou problémů. To podtrhává fakt, že dokumentace od espressif není zatím spolehlivá a vývojáři na řešení problémů musí často přijít zpětným inženýrstvím a zkoušením.

Na desce se také nachází mikrokontrolér PIC32MX270F256DT, který vytváří spojení mezi počítačem a ESP32 skrze USB-OTG. Jak vývojáři sami v článku zmiňují, za stejné peníze dostanete více muziky - oproti AVR mikrokontrolérům, proto byl vybrán mikrokontrolér PIC32.

Šifrovací jednotkou je integrovaný obvod ATECC508A (SHA-256).

I ESP32 PRO obsahuje integrovaný obvod pro nabíjení LiPo článků.

Github projektu https://github.com/OLIMEX/ESP32-PRO

Článek o vývoji ESP32 PRO https://olimex.wordpress.com/2017/06/21/esp32-pro-new-iot-board-with-4mb-external-ram-4mb-external-flash-external-crypto-engine-lipo-charger/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,214 návštěv