Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

OrangePi R1 - dva ethernet konektory a H2+ procesorTisk

Možná jste na internetu viděli takovou zvláštní desku se dvěma RJ45 konektory od OrangePi.
Tak ta deska se nazývá OrangePi R1. Procesorem je starý známý Allwinner H2+ velikost RAM je 256 MB.
Ethernet rozhraní jsou 100Mbps a deska také obsahuje WiFi, WiFi zajišťuje modul RTL8189ETV. R1 má jeden micro OTG USB konektor který také slouží k napájení.

Druhým čipem ovládající druhé ethernet rozhraní je RTL8152B od Realtek.

OrangePi R1 obsahuje dva pin headery. 26-ti pinový - kompatibilní s Raspberry Pi B+ a 16-ti pinový známý z jednodeskových Orange Pi Zero desek - USB 2.0, IR přijímač a kompozitní viode výstup jsou přiupojeny práve na tento 16 pinový header.

Na druhé straně desky jsou microSD slot (max. 32 GB) a 16MB SPI FLASH.

A k čemu to použít? Na sociálních sítích se bastlíři podělili se svými nápady: VPN gateway, firewall, router nebo jako zařízení pro sledování provozu sítě.

Cena je $13.90 a poštovné $3.61.

Operační systémy pro Orange Pi R1 jsou ke stažení na webstránce http://www.orangepi.org/downloadresources/, Debian a Ubuntu Desktop, Android, Ubuntu a Debian server a také Openwrt.
A tady je čínská verze stránek, najdete tam více operačních systémů a často také novější verze http://www.orangepi.cn/downloadresourcescn/
(díky plesi)

Odkaz do e-shopu https://www.aliexpress.com/store/product/Orange-Pi-R1-H2-256MB-Quad-Core-Cortex-A7-Open-source-development-board-beyond-Raspberry-Pi/1553371_32827494728.htmlUpozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,423,929 návštěv