Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

NanoPi DUO - H2+, 512MB RAM, WiFi 802.11 b/g/nTiskJednodeskových počítačů tu máme už neskutečné množství a každý se snaží být jedinečným.
Některé volí cestu co nejnižší ceny, jiné si zase troufají uplatit se jako počítač k monitoru místo klasického desktopu.
Friendlyarm, známý vývojem jednodeskoých počítačů Nano Pi, zveřejnil nový kus hardwaru do své rodiny.

Nano Pi DUO, který svou velikosti připomíná NodeMCU (DUO 25.4 x 50 mm vs. NoceMCU 25 x 48 mm), obsahuje procesor Allwinner H2+ (čtyř-jádrový Cortex A7), stejně jako Orange Pi Zero, 256 popř. 512 MB RAM DDR3, modul XR819 WiFi 802.11 b/g/n s anténou na desce i u.FL konektorem pro anténu externí, jedno tlačítko, slot na microSD kartu, 2x 16pin header a SPI FLASH (ta není momentálně zapojena).

To vše za $7.99 (s 256 MB RAM) popřípadě $11.99 (s 512 MB RAM).

Na pinových headerech, které jsou umístěny po stranách desky, naleznete ethernet připojení, USB 2.0, debug serial port, I2C, SPI, UART, CVBS display rozhraní (kompozitní výstup) a Audio.

Toto kompaktní balení jednodeskového počítače se může, a bude, líbit mnoha bastlířům, pro ty ostatní tu je MiniShield určení pro NanoPi DUO.

Ten můžete zakoupit s tzv. start kitem dále obsahujícím chladič, USB-UART převodník, krabičku, microUSB kabel a návod za cenu $17.98 (s 256 MB RAM) popřípadě $19.98 (s 512 MB RAM).

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,680,527 návštěv