Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

LED VU meterTisk

Pokud jste přemýšleli o VU metru, ale nechtěli jste milionkrát vyzkoušený a prověřený LM3914/15, pak vám nabízíme alternativu ve formě mikrokontroléru ATmega8 a 16LED. Program je napsán velmi jednoduše. Neustále v cyklu měří napětí na vstupu AD převodníku. Škoda je, že autor využívá 16LED ve stereo rozdělení, ale vstup má pouze jeden. Pokud by využil další převodník, mohl z toho být stereo VU meter. Další otázkou je, jak dlouho vydrží port mikroprocesoru, pokud budou všechny LED rozsvícené. To záleží na použitých LED a odporech. Na stránce naleznete schéma zapojení, video a kompletní kód v C nebo *.hex.

http://www.avrprojects.net/index.php/avr-project/avr-projects-with-led-s/113-led-vu-meter

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,912,570 návštěv