Vybráno pro vás
 
Miniaturní spínaný zdroj s výstupem 5V/1A + knihovna eagle
Stránka DCC modely, Elektro MM zveřejnila velmi zajímavý kousek hardwaru - miniaturní plošný spoj se spínaným stabilizátorem s výstupním napětím 5V a maximálním výstupním proudem až 1A.
Zvlnění je menší než 30mV a účinnost dosahuje, údajně, až 90%.

Deska plošného spoje měří 15x8x2.8 mm a váží pouhých 0.6 g.

Spínací frekvence stabilizátoru je 1.4 MHz a výstup obsahuje LC filtr.

Maximální vstupní napětí může být v rozsahu 6.5V - 25.5 V.

Stránka DCC modely, Elektro MM navrhla i knihovnu pro Eagle. Knihovna je ke stažení zde.

Modul zdroje zakoupíte zde za 43 Kč a s poštou zdarma https://www.banggood.com/Micro-DC-DC-Converter-Step-Down-Module-BEC-6_5V25_5V-Input-1A-Output-Current-for-Multirotor-p-1156644.html
 
Diskuze
 
Upozornění
Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů. Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.

Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tato nekomerční stránka nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.