Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Josef Průša vstupuje do nové oblasti 3D tisku, koupil firmu Futur3DTisk

11. 5. 2018, PRAHA – Podnikatel a investor Josef Průša plánuje další expanzi v oblasti 3D tisku. Majitel společnosti Prusa Research koupil českou firmu Futur3D, která se zabývá výrobou profesionálních DLP 3D tiskáren. Společně s Ondřejem Průšou a Michalem Průšou získal 100 procent společnosti a plánuje její expanzi. Cena akvizice nebyla zveřejněna.

Pražská společnost Futur3D vyrábí své vlastní 3D tiskárny DWARF od roku 2013. Na rozdíl od firmy Prusa Research, která se celosvětově prosadila díky svým tiskárnám Original Prusa i3 postavených technologií FDM/FFF, se Futur3D soustředí na odlišnou technologii 3D tisku. Takzvaná stereolitografie (DLP/SLA) není založena na tištění pomocí postupného vrstvení zahřívaného plastu, ale na postupném vytvrzování tenkých vrstev tekutého polymeru. Vzhledem k vyšší ceně jsou 3D tiskárny postavené na této technologii určeny hlavně pro profesionální použití – k výrobě šperků, v lékařství nebo slévárenství.

„Když jsem před lety začínal s FDM tiskárnami, byly také velmi drahé a složité,“ říká Josef Průša. „A nyní se nám daří dodávat naše 3D tiskárny desítkám tisíc uživatelů z celého světa, kteří si je kupují i pro běžné domácí využití. Podobnou revoluci chceme přinést i do oblasti DLP/SLA tiskáren.“

3D tiskárny pod značkou Original Prusa i3 dodává společnost Prusa Research přímo z Prahy do celého světa. Měsíčně vyrobí a odešle zákazníkům přes 6000 tiskáren, což z ní činí jednu z největších firem v oblasti 3D tisku na světě.

Tiskárna Original Prusa i3 MK2 vyhrála dva roky po sobě prestižní test 3D tiskáren amerického časopisu MAKE a více než rok se drží na špičce zákaznického hodnocení serveru 3Dhubs.com. Rok 2018 je pak ve znamení nového vylepšeného typu tiskárny pod označením Original Prusa i3 MK3. V průběhu jara tohoto roku otevře Prusa Research rovněž unikátní otevřenou dílnu PrusaLab (www.prusalab.cz).

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,351,621 návštěv