Shoutbox

Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

28-04-2019 22:48
Hm, nenašel jsem...

26-04-2019 18:00
Nevíte někdo v čem programovat ESP32 - IDF pod Win bez příkazové řádky?

16-04-2019 11:17
Ahoj vespolek, bavím se čtením signálu pro modelářské servo pomocí Microchip PIC s použitím CCP (capture every edge). ... a-ha, text je omezen na malou délku ...

09-04-2019 01:36
Prosim zahlasujte za moje projekty v Hackaday prize 2019 https://hackaday..
..cker/13133
Diky moc Mrknutí

23-02-2019 16:38
Už jsem ho našel Úsměv Ten zelený zákal je sviňa.

23-02-2019 15:58
Byl tady článek -video o Visual Studio Code. Jsem slepý a nemohu jej najít Smutný Je někde?

Sdílejte násRSS feeds

Josef Průša vstupuje do nové oblasti 3D tisku, koupil firmu Futur3DTisk

11. 5. 2018, PRAHA – Podnikatel a investor Josef Průša plánuje další expanzi v oblasti 3D tisku. Majitel společnosti Prusa Research koupil českou firmu Futur3D, která se zabývá výrobou profesionálních DLP 3D tiskáren. Společně s Ondřejem Průšou a Michalem Průšou získal 100 procent společnosti a plánuje její expanzi. Cena akvizice nebyla zveřejněna.

Pražská společnost Futur3D vyrábí své vlastní 3D tiskárny DWARF od roku 2013. Na rozdíl od firmy Prusa Research, která se celosvětově prosadila díky svým tiskárnám Original Prusa i3 postavených technologií FDM/FFF, se Futur3D soustředí na odlišnou technologii 3D tisku. Takzvaná stereolitografie (DLP/SLA) není založena na tištění pomocí postupného vrstvení zahřívaného plastu, ale na postupném vytvrzování tenkých vrstev tekutého polymeru. Vzhledem k vyšší ceně jsou 3D tiskárny postavené na této technologii určeny hlavně pro profesionální použití – k výrobě šperků, v lékařství nebo slévárenství.

„Když jsem před lety začínal s FDM tiskárnami, byly také velmi drahé a složité,“ říká Josef Průša. „A nyní se nám daří dodávat naše 3D tiskárny desítkám tisíc uživatelů z celého světa, kteří si je kupují i pro běžné domácí využití. Podobnou revoluci chceme přinést i do oblasti DLP/SLA tiskáren.“

3D tiskárny pod značkou Original Prusa i3 dodává společnost Prusa Research přímo z Prahy do celého světa. Měsíčně vyrobí a odešle zákazníkům přes 6000 tiskáren, což z ní činí jednu z největších firem v oblasti 3D tisku na světě.

Tiskárna Original Prusa i3 MK2 vyhrála dva roky po sobě prestižní test 3D tiskáren amerického časopisu MAKE a více než rok se drží na špičce zákaznického hodnocení serveru 3Dhubs.com. Rok 2018 je pak ve znamení nového vylepšeného typu tiskárny pod označením Original Prusa i3 MK3. V průběhu jara tohoto roku otevře Prusa Research rovněž unikátní otevřenou dílnu PrusaLab (www.prusalab.cz).
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.