Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Miniaturní modul s ESP32 PICO D4 za 4.70 USDTisk

Od uveřejnění ESP32 PICO D4 uběhlo už několik měsíců a během té doby se už objevilo několik vývojových desek. Dnešní novinka je o miniaturním modulu obsahující právě ESP32 PICO D4, který si můžete zakoupit na aliexpress.

Několik vývojových desek s ESP32 PICO D4 jste tu už mohli vidět - Espressif vývojový kit, Node32PICO nebo Maple ESP32 Mini. Jedná se o kompletní vývojové desky obsahující USB konektor, vývody vyvedené na pinové hřebínky a také tlačítka.

Miniaturní modul, který byste si jednoduše koupili a zapájeli do svého projektu tu ale chyběl. Až do teď. Pokud tedy nepočítáme ESP32 PICO D4 SIP, který ale není tak jednoduše k sehnání.
TTGO Micro 32 WiFi Bluetooth modul .Na desce menší než ESPWROOM-32 najdete kromě samotného ESP32 PICO D4 ještě u.FL konektor pro připojení externí antény. Na desce je samozřejmě zapájena i keramická anténa.

Nic víc vlatně modul neobsahuje a právě proto může být tak malý.ESP32 PICO D4 je podporován v Arduino IDE. Jedná se totiž od ESP32 v jiném pouzdru.
Nastavení v Arduino IDE by mělo být následující (osobně jsem to nezkoušel):
Board: ESP32 dev Module
Flash Mode: QIO
Flash frequency: 80Mhz
Flash size: 4Mb(32Mb)
Upload speed: 921600 or 115200
Coredebug: none
Programmer: Parallel programmer


Pinout modulu zatím není k nalezení :-(
Aniž bych měl v ruce tento kus hardwaru, zkusil jsem z dostupných obrázků vyvodit, kde je jaký pin zapojen. Níže uvedený pinout je bez jakékoliv kontroly s fyzickou deskou.K zakoupení je na aliexpress za 4.70 USD + pošta (v mém případě 2.31 USD).
https://www.aliexpress.com/item/TTGO-Micro-32-Wifi-wireless-Bluetooth-Module-ESP32-PICO-D4-IPEX/32870840371.html

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,460,534 návštěv