Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Otevřená třída: Ozoboti a vznášedla pro badatelské aktivityTisk

V otevřené třídě Lukáš Frankl a Jaroslav Merc z Intellectusu ukáží, jak lze vyrobit jednoduché vznášedlo a jaké faktory ovlivňují pohyb vznášedla. Vznášedlo můžete použít i pro recyklační projekty zaměřené na fyziku. V druhé části programu účastníci Otevřené třídy poznají, že lze začít s programovaním již na papíře - pomocí barevných fixů si naprogramujete cestu malého robota - Ozobota. Propojíme tak badatelské aktivity z astrofyziky s programováním. Dozvíme se i, proč je robotika důležitá pro výzkum vesmíru a proč je umět naprogramovat výzkumnou cestu robota důležitější než ovládat ho dálkovým ovládáním.

Otevřená třída je pravidelnou aktivitou EDUpointu, který pro veřejnost otevřel EDUin, o. p. s.

Aktivita je svou náročností vhodná pro děti školního věku, ale může posloužit jako inspirace pro učitelé a rodiče.

Přihlášení na událost je možné na odkazu: https://docs.google.com/forms/d/1lAZ9Q4t7iJmpHwUBkzjuYwc94vSyWHBlqKx5VNHjJW8/viewform?edit_requested=true

Výuka je jako všechny Otevřené třídy zdarma.

Událost na facebooku: https://www.facebook.com/events/591451004574030/

Online formulář: https://docs.google.com/forms/d/1lAZ9Q4t7iJmpHwUBkzjuYwc94vSyWHBlqKx5VNHjJW8/viewform?edit_requested=true

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,404,377 návštěv