Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Výkonný regulátor/ovladač pro RGB LED pásekTisk

Tak tu máme zase jeden projekt z Ruska. Tentokrát výkonový regulátor/ovladač pro RGB LED pásky (2. verze).
Druhá verze oproti té první dostála změn hlavně po stránce hardwaru. Tranzistory v první verzi byly řízeny přímo z mikrokontroléru ATtiny2313. V první verzi je i návrh RGB regulátoru s mikrokontrolérem PIC12F629.
Řídící jednotka byla (a stále je) ovládána ovladačem ze starého regulátoru RGB LED pásku. Nový regulátor si zachoval funkce svého předchůdce tedy 256 úrovní jasu, výběr z 15-ti přednastavených barev i výběr libovolné barvy. Přibylo ale míchání barev, stroboskop i míchání náhodných barev.
A nyní změny v druhé verzi. Regulátor je stále řízen RGB LED ovladačem (IR přijímač TSOP1736), ale koncové tranzistory byly vyměněny za IRL2505, které jsou buzeny z tranzistorů BD139 a DB140. Řídícím mikrokontrolérem nakonec zůstal ATtiny2313.
Na stránce naleznete schéma, zdrojový kód i desku plošného spoje (DPS).


první verze: http://labkit.ru/html/autocontrol?id=420
druhá verze: http://labkit.ru/html/autocontrol?id=434

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,912,771 návštěv