Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

České Radiokomunikace nabízejí kompletní řešení pro přístup k datům z IoT zařízeníTisk

Praha, 24. května 2018 – České Radiokomunikace (CRA) přichází s novou službou v oblasti internetu věcí (IoT). Zákazníkům nabízí řešení pro sběr, vlastní měření a vizualizaci dat s využitím LoRaWAN technologie. Řešení využívá aplikaci Maxifi od partnerské společnosti Alternetivo. Může sloužit jako dashboard nad daty z různých zařízení, zákazník tak má okamžitý přehled o měřených veličinách.

Jedná se o end to end řešení pro vlastní měření a práci s daty. Zákazník má data uložená v CRA IoT cloudu a ta jsou v rámci řešení přístupná prostřednictvím aplikace v počítači, tabletu či mobilu. V rámci aplikace je možné využít analýzy, přehledy a grafy, které je také možné exportovat. Lze využít již zaintegrovaná a doporučená IoT zařízení, případně na míru přidat další zařízení, která zákazník vlastní. Aplikace také nabízí možnost emailové a SMS notifikace při dosažení definovaných hodnot a tvorbu vlastních uživatelských rozhraní s nastavením práv.

CRA IoT cloud je technologicky neutrální služba, lze ji využít pro jakoukoliv platformu i mimo LoRaWAN a je rovněž kompatibilní i s analytickými a business intelligence nástroji třetích stran.

„V rámci IoT, kromě samotné infrastruktury, chceme poskytovat i další služby a řešení, která zákazníkům zjednoduší využívání IoT a dat, která s tím souvisí. Konečná data jsou zdrojem informací, které zákazník následně může využít pro svůj další byznys a zefektivnění své činnosti. Soustředíme se především na utility, energetiku, chytrý průmysl, smart cities a zemědělství. V rámci poskytování našich služeb se spojujeme se silnými partnery, jako je například Alternetivo,“ dodává Miloš Mastník, obchodní ředitel CRA.

CRA poskytují služby v oblasti IoT od roku 2016. IoT síť postavená na platformě technologie LoRaWAN pokrývá v současné době 73 % obyvatelstva na celém území ČR. V současné době pokračují v pokrývání oblastí s menší hustotou osídlení, kde je však velký potenciál pro využití IoT, např. v oblasti zemědělství nebo průmyslu. Jde o plánované pokrývání v rámci poptávky a reálných projektů.INTERNET VĚCÍ - APLIKACE MAXIFI
End to End řešení pro vlastní měření s využitím LoRaWAN technologie

PRO KOHO JE ŘEŠENÍ URČENO
Pro všechny zákazníky, kteří chtějí vizualizovat a sbírat data ze zařízení. Aplikace může sloužit
jako dashboard nad daty z různých zařízení a zákazník tak má okamžitý přehled nad měřenými daty.
Pro zákazníky, kteří chtějí hlídat měřené hodnoty a chtějí vědět, kdy dojde k jejich překročení.
Pro zákazníky, kteří chtějí mít rychlý přehled nad provozním stavem jejich zařízení.
Pro ty, kteří chtějí chytře optimalizovat své podnikání a předejít případným ztrátám nebo jiným nákladům při neočekávané události.VÝHODY ŘEŠENÍ

Lze využít již zaintegrované a doporučené zařízení, nebo lze na míru přidat jakákoliv zařízení, která už zákazník vlastní. Rychlá tvorba a úprava grafů, které lze zároveň exportovat.
Export dat.
E-mailová a SMS notifikace při dosažení
zákazníkem definovaných hodnot.
Tvorba vlastních uživatelů s nastavení práv.
Moderní responsivní design.
Může ušetřit peníze, optimalizovat business a předejít ztrátám při neočekávaných událostech.

https://www.cra.cz/cra-nabizeji-kompletni-reseni-pro-pristup-k-datum-iot-zarizeni

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,422,025 návštěv