Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Postavte si vlastní dron s řídící deskou od STMicroelectronicsTisk

Výrobci se předhání, který z nich vymyslí lepší vývojovou desku, která by zaujala více lidí. STMicroelectronics zveřejnilo vlastní řídící desku určenou pro řízení vašeho dronu. Na github stránce projektu najdete dostupný FW a mobilní aplikaci.

Základem projektu je řídící deska STEVAL-FCU001V1, která obsahuje výkonný mikrokontrolér z rodiny STM32 - STM32F401,
dále bezpočet senzorů jako jsou 3D akcelerometr, 3D gyroskop (LSM6DSL), 3D magnetometr (LIS2MDL), čidlo atmosférického tlaku (LPS22HD), Blueooth 4.1 modul (SPBTLE-RF), N kanálové MOSFETy pro ovládání až 4 DC motorů (STL6N3LLH6) a nabíjecí obvod Li-Ion baterii (STC4054).

Pokud jsou vaše motory potřebují více výkonu, které jim zabudované N-MOSFET tranzistory už nedokáží poskytnout, můžete použít externí ESC (electronic speed controllers) - STEVAL-ESC001V1

Pokud se během stavby vašeho dronu objeví nějaký problém, můžete se obrátit na speciálně vytvořené fórum - https://community.st.com/community/drone-zone

Mobilní aplikace pro ovládání vašeho dronu je dostupná pro operační systém Android a cena řídící desky je 692 Kč.

Projekt na GitHub: https://github.com/STMicroelectronics-CentralLabs/ST_Drone_FCU_F401

Blog:
https://blog.st.com/discover-drone-zone-and-how-it-can-help-you-build-your-first-drone/


Fórum: https://community.st.com/community/drone-zone

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,460,730 návštěv