Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

QR skener s ESP32TiskProjektů, které si můžete doma postavit není nikdy dost. Tato novinka vám přiblíží QR skener s použitím vývojového kitu s ESP32.

QR skener můžete mít samozřejmě v mobilním telefonu, kde s ním můžete dále pracovat. Tento projekt vám ale přiblíží problematiku rozeznání obrazců. To se vám může hodit například v různých soutěžích inteligentníh autíček NXP Cup nebo ve vašich robotech na Robotickém dni.Autor návodu použil vývojový kit ESP32-CAM (Ai-Thinker), který obsahuje rozhraní pro kameru. Kit je dostupný na taobao nebo aliexpress za 6.60 USD + 4.17 USD poštovné.
Místo ESP32-CAM desky můžete také použít ESP-WROVER V1.

V projektu byl vyzkoušen kamerový modul OV7725 a také OV2640. Na domovské stránce projektu je vysvětlen postup nahrání kódu a postup nastavení.

Stránka projektu: https://github.com/donny681/ESP32_CAMERA_QR

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,905,978 návštěv