Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

ESP32-POE - WiFi/BLE/Ethernet vývojový kit od OlimexTiskFirma Olimex přichází se svým vývojovým kitem ESP32-PoE do už tak rozmanitého rybníku vývojových kitů s populárním WiFi/BLE čipem - ESP32. Olimex ale přidal něco navíc. Možnost připojení k ethernetu (100mbps) s podporou PoE (Power over Ethernet, IEEE 802.3).

ESP32-PoE není první vývojovou deskou z dílny Olimex, mezi první se řadí ESP32-PRO a Olimex ESP32-EVB.

Za necelých 18 euro (461 Kč, převod k 7.9.2018) dostanete kit, který podporuje WiFi, Bluetooth Low Energy a Ethernet připojení a navíc může být napájen skrze ethernet ethernet rozhraní.
To zajišťuje obvod Si3402-B (datasheet zde) od firmy Silcon Labs.Důležitou informací však je, že i přes použití tohoto zajímavého obvodu (Si36402-B) není deska galvanicky oddělena od ethernetu. Tedy, při programování ESP32, musíte nejprve odpojit ethernet kabel.

Kromě samotného obvodu ESP32 a části s PoE dále vývojový kit ESP32-PoE obsahuje UEXT konektor. Přes tento konektor můžete připojit další zajímavé obvody jako jsou IR transmitter, rozhraní RS485, BME280 (čidlo teploty/vlhkosti/tlaku), čtečku RFID a také 2.8" barevný LCD.

Deska obsahuje nabíjecí obvod pro LiPol baterii, tlačítka (reset a uživatelské), microUSB konektor pro programování ESP32, microSD slot.

Odkaz do eshopu: https://www.olimex.com/Products/IoT/ESP32/ESP32-POE/open-source-hardware

Původní zpráva + seznam dostupných UEXT zařízení: https://olimex.wordpress.com/2018/09/06/esp32-poe-open-source-hardware-iot-development-board-with-wifi-ble-100mb-ethernet-with-802-3-poe-is-in-stock/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,425,321 návštěv