Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Radarové měření rychlosti s STM32L476 a HB100TiskProjektů, které si můžete vytvořit je bezpočet. Vyrobit si ale radarové měření rychlosti objektů patří mezi ty méně bežné projekty.
Ale tak proč ne?

Využijete přitom vývojový kit STM32L476 se segmentovým LCD.
Radar funguje na Dopplerovém jevu ("změna frekvence a vlnové délky přijímaného oproti vysílanému signálu, způsobenou nenulovou vzájemnou rychlostí vysílače a přijímače.", zdroj: cs.wikipedia.org).Radarový modul pracuje na frekvenci 10,525 GHz a můžete jej snadno koupit na různých e-shopech pod názvem HB100 (cena do 100Kč).

Celý článek naleznete zde: https://www.rs-online.com/designspark/creating-a-radar-speed-detector-with-a-stm32l476-discovery-board

Projekt na github: https://github.com/frisnit/STM32L476-radar


Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,919,769 návštěv