Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Měříme rychlost a směr větru s BigClownTiskPořádná meteostanice potřebuje více typů čidel než jen teplotu, vlhkost a tlak.
Na githubu se nachází český návod, jak zkonstruovat zařízení pro měření rychlosti a směru větru s IoT platformou BigClown.

Projekt původně vychází od Martina Hubáčka (Hardwario) s kombinovaný senzor teploty/vlhkosti/větru/srážek WH14C https://www.conrad.com/ce/en/product/1414630/WH14C-Thermohygrowindrain-multi-sensor-868-MHz-wireless.Údaje se posílají na vlastní HUB, kde se dále zobrazují pomocí nástroje Grafana.

Github projektu: https://github.com/owarek/BC-WindAndRainSensor

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,920,072 návštěv